چهارشنبه 20 آذر 1398
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان:

میلاد پیامبر اسلام (ص) منشاء مودت میان مسلمانان است

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/08/14 20:40 بازدید: 182
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان به هراس دشمنان اسلام از یکپارچگی و وحدت میان مسلمانان اشاره کرد و گفت: میلاد نبی مکرم اسلام (ص) منشاء مودت میان مسلمانان است.
 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ محمود قاسم نژاد ظهر امروز در جلسه کمیسیون اقوام، فرق و مذاهب استان گیلان که در آستانه هفته وحدت برگزار شد، اظهار داشت: مسلمانان در تاریخ پر فراز و نشیب اسلام، بارها شاهد تلاش دشمنان قسم خورده برای برهم زدن وحدت اسلامی بوده اند. 
وی به برنامه های دشمنان در جهت فتنه انگیزی میان مسلمانان و ایجاد خلل در وحدت آنان اشاره کرد و افزود: در عصر حاضر نیز پیدایش گروه‌های تکفیری همچون داعش، وهابیت، طالبان و جبهه النصره به نام اسلام، از جمله توطئه های دشمنان برای ایجاد نفاق بوده است.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان بر ضرورت تقویت همفکری و هم زیستی مسالمت آمیز میان اهل تشیع و تسنن تأکید و تصریح کرد: باید از ظرفیت و سرمایه های موجود در میان اهل تسنن در مناصب مدیریتی بیش از گذشته استفاده کنیم.
وی اظهار داشت: توجه به مطالبات و حقوق شهروندی برادران و خواهران اهل تسنن و نیز تقویت روابط مسئولان و علمای اهل سنت، گام‌ موثری در جهت انس و الفت میان مذاهب است.
وی خاطرنشان کرد: باید بر مبنای اصول اشتراکی میان مذاهب دین مبین اسلام، از هرگونه اختلاف و تفرقه پرهیز شود و مراقب باشیم دشمنان اسلام همزیستی و برادری بین شیعه و سنی را بر هم نزنند.
استاندار گیلان
دولت و ملت همدلی و همزبانی